Kas ir depozīti?

Kas ir depozīti?

Vārds “depozīts” nozīmē naudu, nodotu glabāšanai bankā, kura tiek glabāta tajā kāmēr neizpildās konkrēti nosacījumi un/vai nebeidzas glabāšanas termiņš.

Atkarībā no termiņa, depozīti dalās uz divām kategorijām: pirmā no tām iekļauj sevī depozītus “līdz pieprasījumam”, otrā – termiņdepozītus.

Par “depozītu līdz pieprasījumam” sauc to noguldījumu, kuru Jūs varat izņemt jebkurā laikā – pārskaitot to kādam uzņēmumam vai fiziskai personai, vai vienkārši izņemot to skaidrā naudā. Tieši pie šīs kategorijas pieder nauda, kura atrodas Jūsu bankas kontā.

Tajā laikā pie termiņdepozītiem pieder vēl trīs kategorijas: īstermiņa, vidēja termiņa un ilgtermiņa depozīti. Īstermiņa depozīti ir noguldījumi uz termiņu no 1 līdz 3 mēnešiem, vidēja termiņa – no 3 līdz 9 mēnešiem, ilgtermiņa depozīti ir noguldījumi uz lielākiem termiņiem.

Arī noguldījuma procentu izmaksai ir dažādi veidi: noguldījuma sākumā, ikmēneša vai ikgada, noguldījuma beigās.

 

Kāda jēga ir noguldīt savu naudu bankā?
 
Jūsu noguldīto naudu banka izmanto, lai izsniegtu kredītus, par kuriem tā saņem procentus, vai investē kādā citā veidā. No saņemtiem procentiem banka izmaksā ieguldītājiem atlīdzību procentu veidā. Tādā veidā noguldījumi atnes ienākumu savam saimniekam.

Atlīdzība ir atkarīga no ieguldījuma summas un termiņa, uz kuru tiek noguldīta nauda. Lielākos ienākumus atnes lielākie noguldījumi uz ilgākiem termiņiem.

Mūsu lapā Jūs varat apskatīt un salīdzināt populārāko Latvijas banku piedāvājumus un procentu likmes.

Lapa ir izveidota informatīviem nolūkiem. Pieejamās cenas var atšķirties no reālām cenām. Vairāk informācijas Jūs varat saņemt oficiālajās banku lapās.

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.